Vīriešu apģērbi

Vīriešu ziemas mētelis

Vīriešu ziemas mētelis

Pieguļoša silueta vilnas auduma mētelis ar divrindu pogu aizdari (Ø 22 mm). Priekšdaļa ar divām iegrieztām sānu kabatām ar pārloku un līstīti zem pārloka. Mugurpuse ar sānu daļu un vidus vīli, kas beidzas ar šķēlumu. Uz mugurpuses vidukļa līnijas ar divām pogām (Ø 22 mm) piepogāts savilktnis. Iešūta atlokāma apkakle ar atsevišķi grieztu stāvdaļu. Iešūtas divvīļu piedurknes. Dūrgali apstrādāti ar 17 cm platu aproci. Uz kreisas piedurknes – dienesta emblēma. Uz plecu vīlēm – uzpleči, kas piepogājas ar pogu (Ø 14 mm). Mētelis ar oderi. Oderes labajā un kreisajā priekšdaļā pa vienai iekšējai kabatai. Mēteļa iekšienē starp virsaudumu un oderi tiek iestrādāta siltināta sintētiskā starplika – sintepons. Apkakle, atloki, pārloki un savilktņi nošūti ar dubulto 2,0 cm platu dekoratīvo nošuvi. Uzpleči nošūti ar 0,7 cm platu dekoratīvo nošuvi. Pogcaurumi ar actiņu.

Vīriešu vasaras mētelis

Vīriešu vasaras mētelis

Taisna silueta pusvilnas auduma mētelis ar divrindu pogu aizdari (Ø 22 mm). Priekšdaļa ar iegrieztām sānu kabatām ar līstīti un atdaļām, kas piepogājas ar pogu (Ø 22 mm). Mugurpuse ar atdaļu un vidus vīli, kas beidzas ar šķēlumu. Iešūta atlokāma apkakle ar atsevišķi grieztu stāvdaļu. Iešūtas divvīļu piedurknes. Piedurknes lejasdaļā iestrādāts savilktnis, kas piepogājas pie piedurknes (Ø 14 mm). Uz kreisās piedurknes – dienesta emblēma. Uz plecu vīlēm – uzpleči, kas piepogājas ar pogu (Ø 14 mm).Uz vidukļa līnijas cauri divām jostas cilpām izvērta josta ar sprādzi. Mētelis ar oderi. Oderes labajā un kreisajā priekšdaļā pa vienai iekšējai kabatai. Apkakle, atloki, līstītes un atdaļa nošūti ar dubulto dekoratīvo nošuvi. Uzpleči un savilktņi nošūti ar 0,7 cm platu dekoratīvo nošuvi. Pogcaurumi ar actiņu.

Ziemas virsjaka

Ziemas virsjaka

Pagarināta, taisna silueta, ūdensaizturoša auduma, siltināta virsjaka ar centrālo rāvējslēdzēja aizdari. Priekšdaļa ar četrām uzšūtām kabatām (divām krūšu un divām apakšējām) ar pārloku, kurš piepogājas ar spiedpogu (Ø 14 mm). Zem labā un kreisā krūšu kabatu pārloka iestrādāta grieztā līstīšu kabata.Virs labās krūšu kabatas piešūta 120 mm gara un 20 mm plata aizlipināmā lente uzvārda uzšuves piestiprināšanai. Priekšpuse ar rāvējslēdzēju un aizdarsloksni, piepogājamu ar piecām spiedpogām (Ø 14 mm). Zem tās krūšu līmenī kreisajā pusē iestrādāta līstīšu kabata, kura aiztaisās ar līplenti; kabatu oderē iešūta 70 cm gara aukla.Mugurdaļa taisna ar grieztu atdaļu, zem kuras izvietots uzraksts „POLICIJA” (burtu augstums 61 mm, platums 11 mm). Iešūtas divvīļu piedurknes ar dūrgalos iekšpusē piešūtām trikotāžas aprocēm. Uz kreisās piedurknes – dienesta emblēma un līdzās grieztā kabata ar rāvējslēdzēju. Uz katras plecu vīles viena spiedpoga uzpleču piestiprināšanai (Ø 14 mm). Iešūta atlokāma apkakle. Kaklē iestrādāta ar rāvējslēdzēju piestiprināma kapuce ar siltināmu oderi. Kapuces malā ievērta aukla. Kapuces aizdares daļa aizpogājas ar divām spiedpogām. Virsjakas vidukļa līnijas daļā – no iekšpuses savelkama josta, kuras gali izvelkami jakas iekšpusē un nofiksējami ar fiksatoru. Sānos vidukļa līmenī uzšūtas divas cilpas. Virsjaka ar oderi un ar siltināto dubulto starpliku (sinteponu). Virsjakas oderes kreisajā pusē iestrādāta līstītes iekškabata. Virsjakā ir iepogājama siltināta, stepēta odere ar melnu mākslīgās kažokādas apkakli. Kažokādas apkakles zemapkakles daļa ir vaļēja, tā uzvelkama uz virsjakas apkakles un piepogājas uz trim pogām – zemapkakles malās un vidū (veļas pogcaurumi). Odere piestiprināma ar divām pogām pie katras roces un četrām pogām pie zemapmales. Oderes sānos vidukļa līmenī iestrādātas gumijas. Siltinātas oderes kreisajā pusē iestrādāta līstītes iekškabata. Virsjakas uzliktās kabatas, pārloki, aizdarsloksne, uzpleči, jostas cilpas, atdaļa, plecu vīles, elkoņvīles, kapuces vidējā daļa un stāvdaļas gali ir nošūti ar dubulto dekoratīvo nošuvi. Sānu vīles augšdaļā zem piedurknes iespiestas divās metāla atveres. Virsjakas apakšmala, dūrgali un kapuces mala nošūtas ar 1,7 cm platu dekoratīvo nošuvi.

Īsā ziemas virsjaka

Īsā ziemas virsjaka

Ūdensaizturoša auduma siltināta virsjaka ar centrālo rāvējslēdzēja aizdari. Priekšdaļai divas uzšūtas krūšu kabatas ar pārlokiem, piepogājamiem ar spiedpogu (Ø 14 mm), un divas grieztās līstītes sānu kabatām ar rāvējslēdzēju. Zem labā krūšu pārloka iestrādāta grieztā kabata ar rāvējslēdzēju. Virs labās krūšu kabatas piešūta 120 mm gara un 20 mm plata aizlipināmā lente uzvārda uzšuves piestiprināšanai. Priekšpuse ar rāvējslēdzēju un aizdarsloksni, piepogājamu ar četrām spiedpogām (Ø 14 mm), zem kuras krūšu līmenī kreisajā pusē iestrādāta līstīšu kabata (kura aiztaisās ar līplenti); kabatu oderē iešūta 70 cm gara aukla. Mugurdaļa ar atdaļu, zem kuras izvietots uztraksts “POLICIJA” (burtu augstums 61 mm, platums 11 mm). Iešūtas divvīļu piedurknes, dūrgalos apstrādātas ar 4,5 cm platu aproci, kas ir savilkta ar gumiju un aizpogājas ar vienu spiedpogu (Ø 14 mm) uz divām pozīcijām. Uz kreisās piedurknes – dienesta emblēma, tai līdzās griezta kabata ar rāvējslēdzēju. Uz katras plecu vīles spiedpoga (Ø 14 mm) uzpleču stiprināšanai. Iešūta atlokāma apkakle. Kaklē iestrādāta ar rāvējslēdzēju piestiprināma kapuce ar siltināmu oderi. Kapuces malā ievērta aukla, un mala nošūta ar 1,7 cm platu nošuvi. Kapuces aizdares daļa aizpogājas ar divām spiedpogām. Virsjakas apakšmala ar 4,5 cm platu jostu, kuras sānu daļās iestrādāta gumija (10 cm gara). Virsjaka ar oderi un ar siltināto dubulto starpliku (sinteponu). Virsjakas oderes kreisajā pusē iestrādāta līstītes iekškabata. Virsjakā ir iepogājama siltināta stepēta odere ar melnu mākslīgās kažokādas apkakli. Kažokādas apkakles zemapkakles daļa ir vaļēja, tā uzvelkama uz virsjakas apkakles, un piepogājas uz trim pogām – zemapkakles malās un vidū (veļas pogcaurumi). Odere piestiprināma ar divām pogām pie katras roces un četrām pogām pie zemapmales. Oderes sānos vidukļa līmenī iestrādāta gumija. Oderes kreisajā pusē iestrādāta līstīšu iekškabata. Siltinātas oderes kreisajā pusē iestrādāta līstītes iekškabata. Virsjakas uzliktās kabatas, pārloki, līstītes, aizdarsloksne, uzpleči, plecu vīles, kapuces vidējā daļa, kā arī aizdares daļa, aproces un jostas daļa ir nošūti ar dubulto dekoratīvo nošuvi.

Virsjaka

Virsjaka

Pusvilnas auduma virsjaka ar vienrindas trīs pogu (Ø 22 mm) aizdari un vienas pogas (Ø 22 mm) aizdari uz jostas. Priekšdaļai divas uzšūtas krūšu kabatas ar piepogājamu pārloku un pogu (Ø 22 mm). Uz katras krūšu kabatas pa vidu pretieloce – platums 35 mm. Virs labās krūšu kabatas – 120 mm gara un 20 mm plata līplente (vieta identifikācijas zīmei). Mugurdaļa ar piešūtu atdaļu un divām vertikālām ielocēm. Iešūtas divvīļu piedurknes. Piedurknes ar piešūtu aproci, vienu ieloci un divu pogu (Ø 14 mm, uz pogas Latvijas Republikas valsts mazā ģerboņa attēls) aizdari. Uz kreisās piedurknes – dienesta emblēma. Uz plecu vīlēm uzpleči ar vienu pogu (Ø 14 mm) un dienesta pakāpes zīmēm. Iešūta apkakle ar stāvdaļu. Jakas oderes labajā un kreisajā priekšdaļā iestrādātas pa vienai iekšējai kabatai 14 cm garumā. Virsjakas apakšmala ar jostu, kuras sānu daļās iestrādāta gumija. Apkakle, pārloki, aproces, josta, apkakle un atloki nošūti ar dubulto dekoratīvo nošuvi.

Ziemas bikses (puskombinezons)

Ziemas bikses (puskombinezons)

Ūdensaizturoša auduma puskombinezons ar siltinātu iepogājamu oderi. Priekšpuse ar centrālo rāvējslēdzēja aizdari un aizdarsloksni ar vienu spiedpogu (Ø 14 mm). Sānos divas iegrieztas kabatas ar dubulto apšuvi un rāvējslēdzēju. Vidukļa līnijā pieci 2 cm plati un 8 cm gari nostepēti jostturi. Bikšu augšējo daļu satur garumu regulējamas, priekšpusē ievērtas sprādzē, 4 cm platas lences, kuru gali piestiprinās ar līplentu. Augšējo daļu plecu līmenī satur lences, kuras ar mugurdaļu savieno 10 cm plata gumija. Mugurpuse taisna ar vidukļa līnijā iestrādātu 5 cm platu gumiju. Mugurpusē sēdvietā ir iestrādāta gurnu otrā kārta. Kombinezona bikšu apakšmala ir ar dubulto nolocījumu (1 cm un 2 cm) un nošūta ar 1,7 cm platu šuvi. Siltinātā odere iepogājas uz kombinezona augšējās daļas apšuves ar 14 pogām. Iepogājamā daļa ir no oderes auduma ar siltinātu starpliku. Oderes dūrgali ir apstrādāti ar trikotāžas aproci un galos ir iestrādāta gumijas pēdsloksne. Kombinezona sānu vīles ar augšdaļu, sēdvīle, augšējās daļas mala ir nošūtas ar 0,2 cm platu šuvi. Lences, aizdarsloksne, gurnu otrā kārta ir nošūtas ar dubulto dekoratīvo nošuvi.

Kombinētās vīriešu bikses

Kombinētās vīriešu bikses

Pusvilnas auduma bikses ar rāvējslēdzēja aizdari priekšpuses vidusvīlē, divām ielocēm (iešūtām 4 cm no augšas), iegludinātām uz sānu vīles pusi, divām ieslīpām sānu kabatām. Mugurpuse: vienu iešuve un viena labajā pusē iegriezta 14 cm gara kabata ar dubultapšuvi un pogas aizdari ar pogcaurumu. Bikšu josta (4 cm plata), kurai ir noapaļots jostas pagarinājums ar pogu un pogcaurumu ar actiņu. Jostas aizdare ar metāla cilpu un āķi. Uz jostas iestrādāti 8 jostturi – 7 cm gari gatavā veidā. Sānos divi savilktņi ar pogcaurumu un 2 pogām uz jostas. Jostas iekšpuse apstrādāta ar jostas oderi (korsāžas lenti). Bikšu priekšdaļā iestrādāts ceļgalu zīds.Bikšu savilktņi un sānu kabatu ieeja nošūti ar 2 mm dekoratīvo nošuvi. Bikšu sānu un mugurdaļas kabata nostiprinātas ar nostiprinājumiem. Bikšu gali nolocīti 3,5 cm platumā un apstrādāti ar apmales bikšu lenti. Bikšu apakšmalā iestrādāta pēdsloksne (valkāšanai zābakos), kas sastāv no gumijotās daļas un auduma daļas. Gumijotās daļas viens gals iešūts soļa vīles apakšmalā starp bikšu nolocījumu un apmales lenti, pie otrā gala piešūta pēdsloksnes auduma daļa ar diviem pogcaurumiem galā. Sānu vīlēs, iekšpusē 6,5 cm un 11,5 cm augstumā no bikšu apakšas, piešūtas divas pogas pēdsloksnes piepogāšanai. Pēdsloksnes garums gatavā veidā – 37 cm.

Vīriešu parādes bikses

Vīriešu parādes bikses

Vilnas auduma bikses ar rāvējslēdzēja aizdari priekšpusē vidusvīlē, divām ielocēm (4 cm no augšas iešūtām), iegludinātām uz sānu vīles pusi, divām ieslīpām sānu kabatām. Mugurpuse ar vienu iešuvi un vienu labajā pusē iegrieztu 14 cm garu kabatu ar dubultapšuvi un pogas aizdari ar pogcaurumu. Četrus centimetrus plata bikšu josta ar noapaļotu jostas pagarinājumu ar pogu un pogcaurumu ar actiņu. Jostas aizdare ar metāla cilpu un āķi. Uz jostas iestrādāti 8 jostturi 7 cm gari gatavā veidā. Sānos divi savilktņi ar pogcaurumu un 2 pogām uz jostas. Jostas iekšpuse apstrādāta ar jostas oderi (korsāžas lenti). Bikšu gali nolocīti 3,5 cm platumā un apstrādāti ar apmales bikšu lenti. Bikšu priekšdaļās iestrādāts ceļgalu zīds. Bikšu savilktņi un sānu kabatu ieeja nošūti ar 2 mm dekoratīvo nošuvi. Bikšu sānu un mugurdaļas kabata nostiprināti ar nostiprinājumiem. Uz bikšu ārējās vīles – divas 20 mm platas uzšuves karmīnsarkanā krāsā.

Vīriešu bikses

Vīriešu bikses

Pusvilnas auduma bikses ar rāvējslēdzēja aizdari priekšpusē vidus vīlē, divām ielocēm (4 cm no augšas iešūtām), iegludinātām uz sānu vīles pusi, divām ieslīpām sānu kabatām. Mugurpuse ar vienu iešuvi un vienu, labā pusē, iegriezto 14 cm garu kabatu ar dubultapšuvi un pogas aizdari ar pogcaurumu. Četru centimetru plata bikšu josta ar noapaļotu jostas pagarinājumu ar pogu un pogcaurumu ar actiņu.

Jostas aizdare ar metāla cilpu un āķi. Uz jostas iestrādāti 8 jostturi 7 cm gari gatavā veidā. Sānos divi savilktņi ar pogcaurumu un 2 pogām uz jostas. Jostas iekšpuse apstrādāta ar jostas oderi (korsāžas lenti). Bikšu gali nolocīti 3,5 cm platumā un apstrādāti ar apmales bikšu lenti. Bikšu priekšdaļās iestrādāts ceļgalu zīds. Bikšu savilktņi, sānu kabatu ieeja nošūti ar 2 mm dekoratīvo nošuvi. Bikšu sānu un mugurdaļas kabata nostiprināti ar nostiprinājumiem.

Lietusmētelis

Lietusmētelis

Taisna silueta ūdensnecaurlaidīga auduma, bez oderes mētelis ar centrālo septiņu spiedpogu (Ø 14 mm) aizdari. Priekšdaļa ar divām sānu grieztām līstīšu kabatām un diviem sānos iestrādātiem roku izgriezumiem ar spiedpogu (Ø 14 mm). Mugurdaļa taisna ar brīvu atdaļu, kas piepogājas ar vienu spiedpogu (Ø 14 mm), zem kuras iestrādāta otrā atdaļas kārta no tīkliņauduma, kas savienojas ar mugurdaļas apakšējo daļu. Mugurdaļas apakšējā daļa ar vidus vīli, kas pāriet šķēlumā. Uz atdaļas izvietots gaismu atstarojošs uzraksts “POLICIJA” (burtu augstums 61 mm, platums 11 mm). Mēteļa lejasdaļā 11 cm attālumā no apakšmalas un piedurknes lejasdaļā 7 cm attālumā no apakšmalas uzšūta gaismu atstarojoša lente ( 2,5 cm plata). Kaklē piešūta kapuce, kas priekšpusē pāriet stāvdaļā ar vienu spiedpogu. Kapuces griezummala apstrādāta ar apšuvi, kurai cauri ievērta aukla ar fiksatoru. Iešūtas reglāntipa piedurknes. Piedurknes dūrgalos – atloks, atlokāms un piepogājams ar vienu spiedpogu (Ø 14mm). Uz kreisās piedurknes – dienesta emblēma. Mēteļa apakšmala ir divreiz (2,0 cm + 2,0 cm) nolocīta un nošūta ar 1,8 cm platu šuvi. Priekšdaļas malas locījumā (1,0 un 4,0 cm) iestrādāta 4,0 cm K/V sloksne, un tā ir nošūta ar 3,8 cm platu dekoratīvo nošuvi. Mēteļa kabatmaisi ir apmaloti ar apmalojumu no virsauduma. Lietusmēteļa muguras vīle, kapuces sānu daļa un mala, kabatas rāmītis, roces ir nošūtas ar 0,2 cm platu dekoratīvo nošuvi. Visas vīļu pielaides līmējamas ar 2 cm platu līmplēves eģi.

Vasaras formas veste

Vasaras formas veste

Taisna silueta jauktā darba apģērba auduma veste ar centrālo rāvējslēdzēja aizdari un aizdarsloksni, kas stiprinās ar līplenti. Vestes labās puses augšdaļā krūšu līmenī ir divas kabatas ar regulējamām sloksnēm uz līplentes. Virs tām atrodas līplente (120x20 mm) uzšuvju stiprināšanai. Labās puses lejasdaļā ir divas uzšūtas kabatas ar pārloku, kas aizveras ar līplenti. Vestes kreisās puses augšdaļā ir viena uzšūta kabata ar regulējamu sloksni uz līplentes. Vidusdaļā ir trīs uzšūtas kabatas ar regulējamu sloksni uz līplentes. Kreisās puses lejasdaļā ir viena uzšūta kabata ar pārloku, kas aizverās ar līplenti. Sānu vīļu lejasdaļā ir 14 cm gari šķēlumi. Vestes priekšdaļā un mugurdaļā uz vīlēm ir divi platuma regulatori. Mugurpuse taisna, ar uzrakstu “POLICIJA” (280x65 mm). Vestei odere iestrādāta no tā paša virsauduma. Labajā un kreisajā priekšdaļā uzšūtas pa vienai uzliktai iekškabatai. Vestes kabatas, pārloki, aizdarsloksne nošūti ar dekoratīvo nošuvi.

Lauka formas vasaras virsjaka

Lauka formas vasaras virsjaka

Taisna silueta virsjaka ar centrālo slēpto sešu pogu aizdari; bez oderes. Priekšdaļa ar divām uzšūtām kabatām ar pārloku, kas aiztaisās ar līplenti. Virs labās krūšu kabatas piešūtas 120 mm gara un 20 mm plata aizlipināmā lente uzšuvju piestiprināšanai. Mugurdaļa taisna. Iešūtas divvīļu piedurknes, dūrgalos apstrādātas aproces, piepogājamas ar vienu pogu. Elkoņvīles galā iestrādāts šķēlums. Piedurknēm elkoņu līmenī mugurpusē uzšūta otrā kārta. Uz kreisās piedurknes uzšūta kabata ar pārloku, kas piepogājas ar līplenti. Uz plecu vīlēm uzpleči, piepogājami ar vienu pogu. Iešūta stāvatlokāma apkakle ar atsevišķi grieztu stāvdaļu. Virsjakas kabatas, pārloki, uzpleči, apkakle, otrās kārtas stiprinājumi, aproces ir nošūti ar dubulto dekoratīvo nošuvi. Virsjaka tiek izgatavota no auduma, kas atbilst attiecīgā dienesta prasībām (piem., kamuflāžā, tumši zilā krāsā utt.).

Lauka formas vasaras bikses

Lauka formas vasaras bikses

Bikses ar rāvējslēdzēja aizdari priekšpusē vidusvīlē un divām ieslīpām sānu kabatām. Priekšdaļā ceļgalu līmenī uzšūti otrās kārtas pastiprinājumi no tā paša auduma. Bikšu sānu daļā uzšūtas divas kabatas ar pārlokiem, kas aiztaisās ar līplenti. Mugurpuse ar vienu iešuvi un vienu iegrieztu līstīšu kabatu 14 cm garumā. Mugurdaļā gurnu līmenī uzšūtas otrās kārtas pastiprinājumu detaļas no tā paša auduma. Četrus centimetrus plata bikšu josta ar aizdari uz divām pogām. Uz jostas iestrādāti 8 jostturi (7,0 cm gari gatavā veidā) un sānos divi savilktņi ar pogcaurumu un divām pogām uz jostas. Bikšu apakšmalā iestrādāta pēdsloksne. Bikšu kabatas, pārloki, savilktņi, stiprinājuma detaļa, uzpleči, aproces nošūtas ar dekoratīvo dubulto nošuvi. Pogcaurumi ar actiņu. Bikses tiek izgatavotas no auduma, kas atbilst attiecīgā dienesta prasībām ( piem., kamuflāžā, tumši zilā krāsā utt.).

Pulovers

Pulovers

Adīts pusvilnas pulovers. Uz pleciem un piedurknēm – putekļauduma uzšuves. Uz plecu vīlēm – uzpleči ar pogu (diametrs – 14 mm) un dienesta pakāpes zīmēm. Uz piedurknēm virs elkoņiem uzšūtas kabatas. Uz kreisās piedurknes kabatas – dienesta emblēma. Krūšu daļas labajā pusē kakla izgriezuma apakšdaļas līmenī – uzšuve ar uzvārdu.

Ieročjosta un siksna (bez zīmējuma)

Ieročjosta un siksna (bez zīmējuma)

Ieročjosta ādas vai sintētiska materiāla siksna melnā vai tumši brūnā krāsā. Platums – 50 mm. 

Bikšu siksna ādas vai sintētiska materiāla siksna melnā vai tumši brūnā krāsā. Platums – 25 mm